اینکه اشخاص زیادی از تو عصبانی هستند و نمی توانند با تو مدارا کنند، نشان دهنده آن است که تو به چیزی مهم دست یافته ای (اُشو) - - - - - روزی که انسان بتواند به توهین هایی که به او می شود بخندد و لذت ببرد، روزی است که او به موفقیت دست یافته. جزیی از ابدیت شده و به دنیای جاودانگی وارد شده است (اُشو) - - - - -

خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

معرفی رمان «بدون تو غیرممکن بود» در روزنامه مردم سالاری
پاسخي به دوستداران حرفه‌اي رمان

 

رمان‌هاي فارسي يا به صورتي افراطي دچار سطحي‌نگري هستند و يا آنقدر جدي و رسمي ‌نوشته مي‌شوند که تنها تعداد اندکي از مخاطبان با آن ارتباط برقرار مي‌کند. رضا استادي در دومين رمان خود با نام «بدون تو غيرممکن بود» اثري خلق کرده که فضايي بينابين دارد و مي‌تواند براي علاقمندان رمان‌هاي فارسي و داستان‌هاي مهيج، جذاب و خواندني باشد. اين نويسنده سيزده سال پيش با رمان قطور «هيچ وقت نامزد نبوديم» به ادبيات داستاني معرفي شد. کتابي که از سوي انتشارات معتبر البرز منتشر گرديد و تاکنون چندين بار تجديد چاپ شده است. اين نويسنده پس از سيزده سال با رماني دوجلدي بازگشته که در 1020 صفحه قصه‌اي مهيج و جذاب را روايت مي‌کند. مقطع تاريخي وقوع حوادث و ماجراهاي داستان در فاصله سال‌هاي 1382 تا 1390 است.اين کتاب بيش‌از 50 شخصيت اصلي دارد که در مقاطع مختلف در اين داستان نقش آفريني مي‌کنند. بخش عمده‌اي از کتاب بر اساس روابط و مناسبات ميان دو شخصيت محوري داستان و ديگر شخصيت‌ها شکل مي‌گيرد. شخصيت محوري مردِ داستان، فردي 35 ساله به نام «يحيي حاذق» است که همراه همسر و فرزندانش در شهر تورنتوي کانادا زندگي مي‌کند. او سال‌ها قبل به طور غيرقانوني از ايران خارج شده و حالا چهره‌اي موفق و شناخته شده درحرفه خود است.

 

يحيي به دعوت يک خواننده مشهورِ عرب، به دبي مي‌رود تا کليپ تصويري جديد او را کارگرداني کند. مواجهه يحيي با اين خواننده زن و ديگر شخصيت‌ها بخش مهمي‌از داستان را در برمي‌گيرد. شخصيت زن کتاب نيز دختري زيبا، مغرور و زياده خواه به نام «حرير ساعدي» است. او در خانواده اي نابهنجار رشد کرده و چند سال قبل در دبي در يک دفتر خدماتي صدور ويزا و بليت کار کرده است. حرير براي جبران عٌقده‌هاي فروخورده زندگي اش قصد دارد با مردي ميانسال و متاهل ازدواج و براي اقامت و ادامه زندگي به دبي برگردد. درگيري حرير با اعضاي خانواده‌اش و همچنين مواجهه با يحيي نيز شکل‌دهنده بخش ديگري از ماجراهاي اين کتاب است.

روزنامه مردم سالاری 

24 مهر 1393

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات   

 
0 #1 رز 1393-11-29 19:00
خیلی دوست دارم این رمان زیبا رو مطالعه کنمممممم! :roll: تو کتاب فروشی ها و نمایشگاه های کتاب موجوده؟!

مدیر سایت: سلام دوست عزیز. بله در صورتی که کتاب را نیافتید طی تماس بااین شماره ها می توانید به صورت تلفنی کتاب را تهیه کنید:
تلفن های مرکز فروش و پخش: 88405182 ـ 88417446 ـ 66562825-665628 31
بازگو کردن