اینکه اشخاص زیادی از تو عصبانی هستند و نمی توانند با تو مدارا کنند، نشان دهنده آن است که تو به چیزی مهم دست یافته ای (اُشو) - - - - - روزی که انسان بتواند به توهین هایی که به او می شود بخندد و لذت ببرد، روزی است که او به موفقیت دست یافته. جزیی از ابدیت شده و به دنیای جاودانگی وارد شده است (اُشو) - - - - -

خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

یادداشت یکی از خوانندگان مجله خانواده سبز درباره کتاب

«بدون تو غیرممکن بود»، داستانی که شما را از کار و زندگی می اندازد

مطالعه خبر انتشار کتاب «بدون تو غیرممکن بود» در شماره 410 مجله خانواده سبز  خرداد ماه، مرا مصمم به تهیه این کتاب کرد. کتابی که نسخه مفصل داستان دنباله دار «ویرانی» است. یعنی همان داستانی که در زمان انتشار آن در مجله خانواده سبز در سال های 1385 تا 1386؛ مرا هم مانند بسیاری از مخاطبان مجله شیفته خود کرده بود. داستانی با دیالوگ های خوب و روان، شخصیت پردازی دقیق و فضاسازی ملموس که باعث می شد در هنگام خواندن اثر احساس کنم در دل ماجراها و حوادث داستانی هستم. 

در معرفی مجله خانواده سبز نوشته شده بود: «خوانندگان محترمی که عاشق رمان هستید، اگر مطالعه این کتاب را آغاز کنید، به این راحتی ها از آن دل نمی کنید و از خودتان جدا نمی کنید». من هم که عاشق مطالعه و رمان هستم برای خرید این کتاب با شماره های اعلام شده تماس گرفتم اما وقتی شنیدم قیمت این کتاب 47 هزار تومان است، برق از سرم پرید! اما وقتی متوجه شدم این رقم بابت خرید یک کتاب 1020 صفحه ای پرداخت می شود، با چند عمل ساده ریاضی متوجه شدم بابت هر صفحه از این کتاب رقمی حدود 46 تومان پرداخت خواهم کرد! با خودم فکر کردم در این دوره و زمانه که رفتن به یک مغازه خواربار فروشی حداقل 50 هزار تومان خرج روی دست آدم می گذارد، واقعا پرداختن چنین مبلغی برای یک کتاب قطور چندان زیاد نیست و اگر در نظر بگیریم که نویسنده بیش از هفت سال زمان صرف نگارش و آماده سازی این کتاب کرده، حتما رقم اندکی نیز هست.

 

با این مقدمه دل به دریا زدم و کتاب گران قیمت این نویسنده جوان و خوش ذوق را خریدم. «در یک لحظه اتفاق می افته، یک عمر ادامه پیدا می کنه. بهش می گن عشق!» این شعار کتاب بود و جالب اینکه در عمل نیز به عنوان مخاطب، با مطالعه چند صفحه اول کتاب، من هم اسیر کتاب شدم و تا پایان مطالعه آن خواب راحت از چشمانم ربوده شد و عملا برای مدت یک هفته وضعیتی اضطراری در خانه و کاشانه ما حاکم بود و خانواده از نعمت خوردن غذا در سر ساعت و منظم بودن خانه محروم شدند تا اینکه من در حرکتی ضربتی، جلد دوم کتاب را طی دو روز و دو شب به پایان رساندم و آسوده خاطر شدم. حالا هم کتاب دست به دست میان دوست و فامیل می چرخد تا آنها نیز لذت مطالعه یک کتاب خود را بچشند. البته برخی هم بعد از مطالعه چند فصل اول کتاب، شیفته نثر و داستان پردازی نویسنده شده و ترجیح داده اند کتاب را خودشان تهیه کنند تا کتاب خودشان را مطالعه کنند، نه کتاب عاریه ای من را!

برای من که همچنان مطالعه یکی از علاقه های جدی ام در زندگی بوده و هست، کتاب بدون تو... یکی از کامل ترین کتاب های فارسی بود که در مدت زندگی ام خوانده ام. نویسنده در این کتاب تلاش نکرده تا در ابتدا با یک اتفاق عجیب و غیرقابل باور مخاطبش را شوکه کند بلکه با یک اتفاق ساده کار را آغاز کرده و این اتفاق ساده را آنقدر خوب پرداخت کرده که مخاطب خود را در جای شخصیت اصلی داستان قرار داده و سپس ناگهان داستان وارد یک مرحله پیچیده شده است، مرحله ای که دیگر داستان قلابش را به سمت مخاطب پرتاب کرده و دیگر مخاطب نمی تواند به سادگی از داستان دل بکند. 

داستان نسبت به آنچه سال ها قبل در مجله خانواده سبز خواندم بسیار کامل تر و قوام یافته تر بود. حوادث زیادی به داستان اضافه شده که دوست ندارم با بیان آن لذت مطالعه آن را برای مخاطبانش کم کنم. آنچه گفتنی است این است که اگر شما هم جزو آدم هایی هستید که بابت هر چیزی پول نمی دهید و مطابق آن ضرب المثل انگلیسی «هنوز آنقدر ثروتمند نشده اید که بابت خرید محصولات بی کیفیت پول بدهید»، خرید این رمان را در برنامه خودتان قرار دهید چرا که قرار است با پرداخت یک 47 هزار تومانی ناقابل،لذت خواندن کتابی به یادماندنی را تجربه کنید. 

نیکرو ـ شیراز 

 

تلفن های مرکز پخش این کتاب بدین شرح است: 88405182 ـ 26411009. تماس بگیرید تا کتاب برای شما ارسال شود.

 

 

 

کد امنیتی
تازه کردن