اینکه اشخاص زیادی از تو عصبانی هستند و نمی توانند با تو مدارا کنند، نشان دهنده آن است که تو به چیزی مهم دست یافته ای (اُشو) - - - - - روزی که انسان بتواند به توهین هایی که به او می شود بخندد و لذت ببرد، روزی است که او به موفقیت دست یافته. جزیی از ابدیت شده و به دنیای جاودانگی وارد شده است (اُشو) - - - - -

خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

معرفی رمان «بدون توغیرممکن بود» در نشریه داخلی کانون بازنشستگان هما
انتشار رمان فرزند یکی از همکاران بازنشسته هما

«رضا استادی» فرزند آقای «وهب استادی» از همکاران بازنشسته خانواده بزرگ هواپیمایی هما در بخش کترینگ، اردیبهشت ماه امسال دومین کتاب خود را به بازار نشر عرضه کرد. این نویسنده جوان در اثر داستانی جدید خود را به پدر و مادرش تقدیم کرده است.
«رضا استادی» از فعالان مطبوعاتی است که از سال 1375 و در سن هفده سالگی فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون به عنوان روزنامه نگار و همچنین کارشناس و مجری تلویزیون و رادیو با رسانه های مختلفی همکاری داشته است. روزنامه جام جم، برنامه صبح بخیر ایران، شبکه مستند، سایت خبرآنلاین و... برخی رسانه هایی است که استادی در سال های اخیر در آنها فعال بوده است. وی همچنین مدیر روابط عمومی سریال های تاریخی همچون: مختارنامه، یوسف پیامبر، شوق پرواز، کلاه پهلوی و... بوده و در کنار تمامی این فعالیت ها وی سابقه نگارش رمان «هیچ وقت نامزد نبودیم» را هم در کارنامه کاری خود دارد. این کتاب در سال 1380 از سوی انتشارات معتبر «البرز» به بازار نشر عرضه شد. امسال نیز استادی رمان هزار و بیست صفحه ای خود را از سوی این انتشاراتی به نمایشگاه کتاب عرضه کرد که با استقبال مخاطبان در نمایشگاه کتاب مواجه شد؛ رمانی که به گفته استادی قصه آن در کشورهایی همچون: امارات متحده عربی، کانادا، کنیا و شهرهای مختلف ایران همچون: شیراز، ورامین، آبادان، جزیره کیش، مهران در استان ایلام،، مهاباد در استان آذربایجان غربی و بانه در استان کردستان رخ می دهد.
یک میهماندار، شخصیت اصلی داستان است
این نویسنده در اینباره به خبرنگار ما گفت: «سفر کردن یکی از مهم ترین نیازهای هر نویسنده ای است و عضویت در خانواده بزرگ هما به واسطه پدرم، برای من این مزیت را داشته که بتوانم سفرهای داخلی و خارجی مختلفی را به تنهایی و یا به همراه خانواده بروم و در هر سفر اندوخته فراوانی را کسب کنم. اندوخته هایی در کنار یکدیگر می تواند فضایی جذاب را در یک داستان ایجاد کند و جذابیت این کتاب نیز قطعا مرهون سفرهایی است که به واسطه آن ها امکان شناخت فرهنگ ها و قومیت های مختلف برایم فراهم شد. به همین دلیل تصمیم گرفتم کتاب را به پدرم تقدیم کنم».
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور یک شخصیت میهماندار در این کتاب گفت: «یکی از شخصیت های جذاب و مهم این داستان، دختری به نام حمیرا است که به شغل میهمانداری اشتغال دارد و به واسطه سفرهای مختلف به نقاط گوناگون جهان، با اتفاق ها و تجربه هایی جدید مواجه می گردد که به گفته مخاطبان کتاب، یکی از جذاب ترین شخصیت های این اثر داستانی است.
به گفته استادی، این کتاب دو جلدی «عاشقانه ای اجتماعی» است که برای ارتباط بهتر مخاطب عام، با زبانی ساده و نثری روان و به دور از پیچیدگی های تکنیکی نوشته شده تا مخاطبان عام بتوانند به راحتی از مطالعه آن لذت ببرند. داستان بدون تو... در فاصله  سال های 1382 تا 1390 رخ می دهد. کتاب دو شخصیت اصلی و محوری دارد. شخصیت مردِ داستان، فردی 35 ساله به نام یحیی حاذق است که همراه همسر و فرزندانش در شهر تورنتوی کانادا زندگی می کند. او سال ها قبل به طور غیرقانونی از ایران خارج شده و حالا چهره ای موفق و شناخته شده درحرفه خود است. یحیی به دعوت یک خواننده مشهورِ عرب، به دبی می رود تا کلیپ جدید او را بسازد.
شخصیت زن کتاب نیز دختری زیبا، مغرور و زیاده خواه است که برای جبران عٌقده های فروخورده زندگی اش قصد دارد با مردی میانسال و متاهل ازدواج و برای اقامت و ادامه زندگی به دبی برود. مواجهه یحیی با این زن، ماجراهای مختلفی را در داستان رقم می زند.

در تصویری که مشاهده می کنید رضا استادی جوان در حال توضیح بخش های مختلف کتاب برای پدرش آقای وهب استادی است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر درباره این کتاب می توانید به سایت اینترنتی این اثر به نشانی:
www.bedoonetogheyremomkenbood.ir مراجعه کنند.

مجله کانون بازنشستگان هما ـ شماره 39 

تابستان 1393

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات   

 
0 #2 علي استادي 1394-09-24 15:12
درودبرشرف اين دوبزرگوار و خاندان و دودمان پاك و مطهرآنها.
بازگو کردن
 
 
+2 #1 رز 1393-06-17 17:20
سلام؛ ببخشیدجناب آقای استادی! پدر شما خلبان بودند؟!

رضا استادی: سلام و عرض ارادت. پدر بنده کارمند بخش کترینگ هواپیمایی بودند.
بازگو کردن