اینکه اشخاص زیادی از تو عصبانی هستند و نمی توانند با تو مدارا کنند، نشان دهنده آن است که تو به چیزی مهم دست یافته ای (اُشو) - - - - - روزی که انسان بتواند به توهین هایی که به او می شود بخندد و لذت ببرد، روزی است که او به موفقیت دست یافته. جزیی از ابدیت شده و به دنیای جاودانگی وارد شده است (اُشو) - - - - -

خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

پیشنهاد کتاب؛ «بدون تو غیرممکن بود»
از خلیج فارس تا دبی، در رمانی برای مخاطبان عام

 

در میان گونه های مختلف ادبیات داستانی «رمان» یکی از پُرطرفدارترین نوشته هایی است که به دلیل ویژگی های ذاتی اش می تواند نظر طیف وسیعی از مخاطبان را جلب کند اما در سال های اخیر نویسندگان رمان یا به دام سطحی نگری و روایت داستان های تکراری و کم ارزش افتاده اند و یا چنان به دام نخبه گرایی دچار شده اند که به زحمت چاپ اول شان به پایان رسیده است. این روزها در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رمانی عرضه شده که ضمن رعایت استانداردهای یک اثر ادبی جذاب، به لحاظ متن و نگارش نیز به شیوه ای نگاشته شده که می تواند نظر طیف وسیعی از خوانندگان رمان های فارسی را جلب کند. نام این رمان «بدون تو غیرممکن بود» است که از سوی نشر البرز به بازار عرضه شده است. «رضا استادی» نویسنده این کتاب از روزنامه نگاران و کارشناسان شناخته شده حوزه فرهنگ، هنر و بخصوص سینما و تلویزیون است. پیش از این نیز رمان «هیچ وقت نامزد نبودیم» با موضوع تاریخ معاصر پس از انقلاب از این نویسنده منتشر شده که هم اکنون چاپ چهارم آن در دسترس علاقمندان است و در این مدت با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده است. داستان کتاب جدید او در فاصله سال های 1382 تا 1390 رخ می دهد. ماجرا از زمانی آغاز می شود که مردی 35 ساله به نام  یحیی حاذق که همراه همسر و فرزندانش در شهر تورنتوی کانادا زندگی می کند، به دعوت یک خواننده مشهور عرب به دبی می رود تا کلیپ جدید او را بسازد. حضور یحیی در دبی، قرار گرفتن در کنار این خواننده و مواجهه با برخی از افرادی که در زندگی پُرماجرای گذشته وی نقش داشته اند، اتفاق هایی را رقم می زند.
استادی که در طول 10 سال گذشته در پروژه های تلویزیونی مانند: یوسف پیامبر، مختارنامه، شوق پرواز، کلاه پهلوی و... به عنوان مدیر روابط عمومی دوشادوش سازندگان این آثار حضور داشته، با یادگیری رمز و راز دقیق جذب مخاطب، ضمن روایت داستانی جذاب اشاره های فراوانی هم به مسائل فرهنگی داشته است. تحلیل و ریزبینی او درخصوص شیخ نشین دبی که در این سال ها حسابی برای کسب هویت فرهنگی دست و پا زده و حتی به دنبال جعل عنوان خلیج فارس نیز بوده، یکی از بخش های جذاب کتاب است که رنگ و بوی ایرانی شدیدی دارد. این کتاب در 1020 صفحه و در دو جلد در غرفه نشر البرز واقع در راهروی 20 غرفه 29 نمایشگاه کتاب عرضه شده است. 

روزنامه جوان 

14 اردیبهشت 1393

کد امنیتی
تازه کردن