اینکه اشخاص زیادی از تو عصبانی هستند و نمی توانند با تو مدارا کنند، نشان دهنده آن است که تو به چیزی مهم دست یافته ای (اُشو) - - - - - روزی که انسان بتواند به توهین هایی که به او می شود بخندد و لذت ببرد، روزی است که او به موفقیت دست یافته. جزیی از ابدیت شده و به دنیای جاودانگی وارد شده است (اُشو) - - - - -

خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

دومین رمان رضا استادی منتشر می‌شود

دومین رمان رضا استادی پس از چند سال انتظار برای گرفتن مجوز نشر منتشر می‌شود.
به گفته نویسنده، این رمان با نام «بدون تو غیرممکن بود» پس از گذشت هفت سال از ارائه به وزارت ارشاد، موفق به کسب مجوز شده و از سوی نشر البرز در نمایشگاه کتاب امسال عرضه خواهد شد.
این کتاب بعد از رمان «هیچ وقت نامزد نبودیم» که در پاییز سال 80 منتشر و تاکنون چهار بار تجدید چاپ شده، دومین اثر داستانی استادی محسوب می‌شود و مانند رمان اول او برای مخاطبان عام داستان‌های فارسی معاصر نوشته شده است.
او درباره داستان کتاب جدید خود گفت: «بدون تو غیرممکن بود» داستانی روان و اصطلاحا خوش‌خوان است که به شیوه سوم‌شخص و بدون پیچیدگی‌های روایی در زمان حال روایت می‌شود. داستان در فاصله سال‌های 1382 تا 1390 رخ می‌دهد و یک قصه به‌هم‌پیوسته است که بر حسب ضرورت، گاهی به گذشته می‌رود و بخش‌هایی از داستان هم در حدود 80 سال قبل روایت می‌شود.
او درباره محتوای رمان جدید خود با بیان این مطلب که این کتاب داستان یک عشق الهی است که به عشقی زمینی منجر می‌شود، گفت: شخصیت محوری این کتاب مردی 35 ساله به نام یحیی حاذق است. او به همراه همسر و فرزندانش در شهر تورنتوی کانادا زندگی می‌کنند. یحیی سال‌ها قبل با ساخت ویدیوکلیپی برای تصنیف «عشق الهی» علیرضا عصار به شهرت رسیده و حالا سال هاست به‌عنوان یک مستندساز و سازنده کلیپ برای خوانندگان مطرح موسیقی دنیا فعالیت می‌کند. او به دعوت یک خواننده زن مشهور عرب به دبی می‌رود. حضور یحیی در دبی و قرار گرفتن در کنار این خواننده و نیز مواجهه با برخی از افرادی که در زندگی پُرماجرای گذشته وی نقش داشته‌اند، اتفاق‌هایی را رقم می‌زند.
به گفته استادی، نگارش این کتاب در فاصله سال 1385 تا 1386 و بر پایه تحقیقات مفصل و فراوان صورت گرفته و در همان سال برای دریافت مجوز به وزارت ارشاد ارائه شده اما با وجود پیگیری‌های مختلف به سرانجام مشخصی نرسیده، تا اینکه در اسفند سال 92 و در دولت یازدهم مجوز انتشار آن صادر شده است.
رضا استادی از روزنامه‌نگاران حوزه فرهنگ و هنر است که در کنار فعالیت در این عرصه، مدیریت روابط عمومی آثاری همچون: مختارنامه، یوسف پیامبر (ع)، شوق پرواز، کلاه پهلوی، معمای شاه و همچنین ساخت فیلم کوتاه و اجرای برنامه تلویزیونی را به عهده داشته است.

خبرگزاری ایسنا 

26 فروردین 1393

کد امنیتی
تازه کردن