اینکه اشخاص زیادی از تو عصبانی هستند و نمی توانند با تو مدارا کنند، نشان دهنده آن است که تو به چیزی مهم دست یافته ای (اُشو) - - - - - روزی که انسان بتواند به توهین هایی که به او می شود بخندد و لذت ببرد، روزی است که او به موفقیت دست یافته. جزیی از ابدیت شده و به دنیای جاودانگی وارد شده است (اُشو) - - - - -

خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

اگر در آستانه یک رابطه عاطفی هستید، بخوانید/ روایتی از یک کلاهبرداری احساسی

 

شخصیت زن کتاب نیز دختری زیبا، مغرور و زیاده خواه است که برای جبران عٌقده های فروخورده زندگی اش قصد دارد با مردی میانسال و متاهل ازدواج و برای اقامت و ادامه زندگی به دبی برود.
رمان «بدون تو غیرممکن بود» که پس از شش سال توقیف در دولت پیشین، امسال در نمایشگاه کتاب عرضه شده، روایتی خواندنی و دقیق از پدیده ای به نام «کلاهبرداری احساسی» ارائه میکند. موضوعی که در چند سال اخیر جوانان و خانواده های زیادی درگیر آن بوده و گاه تاوان سنگینی بابت آن پرداخت کرده و تا پای چوبه دار نیز رفته اند.
«بدون تو غیر ممکن بود» عاشقانه ای اجتماعی است که در هزار و بیست صفحه نوشته و در قالب دو جلد به هم پیوسته از سوی نشر البرز به مخاطبان عرضه شده است.
داستان بدون تو... در فاصله سال های 1382 تا 1390 رخ می دهد. کتاب دو شخصیت اصلی و محوری دارد. شخصیت مردِ داستان، فردی 35 ساله به نام یحیی حاذق است که همراه همسر و فرزندانش در شهر تورنتوی کانادا زندگی می کند. او سال ها قبل به طور غیرقانونی از ایران خارج شده و حالا چهره ای موفق و شناخته شده درحرفه خود است. یحیی به دعوت یک خواننده مشهورِ عرب، به دبی می رود تا کلیپ جدید او را بسازد. شخصیت زن کتاب نیز دختری زیبا، مغرور و زیاده خواه است که برای جبران عٌقده های فروخورده زندگی اش قصد دارد با مردی میانسال و متاهل ازدواج و برای اقامت و ادامه زندگی به دبی برود. مواجهه یحیی با این زن، ماجراهای مختلفی را در داستان رقم می زند.
رضا استادی، نویسنده این رمان که برای نگارش این کتاب تحقیقات مفصلی انجام داده می گوید: «تلاش کردم در این رمان عناصر و نکات مختلفی را در قالب داستانی روان و خواندنی عرضه کنم. این کتاب به ترسیم یک خانواده نابهنجار و تاثیر آن بر زندگی اعضای این خانواده و افراد مرتبط با آنها می پردازد. در این کتاب هم چند مساله محوری وجود دارد که یکی از آنها نمایش زندگی و سرنوشت آدم هایی است که به جای «ازدواج عاقلانه»، پیرو هوی و هوس شده و گرفتار عشق های گناه آلود می شوند و در نهایت به قربانیان یک رابطه عاطفی تبدیل می شوند. رابطه ای که حالا دیگر جنبه های قانونی پیدا کرده و به سادگی نمی توان از آن خلاص شد».
استادی در ادامه افزود: «در بخش های مختلفی از داستان به ترسیم شرایط هوس آلود حاکم بر یک رابطه زناشویی پرداخته و مقوله خیانت و بی وفایی مورد توجه قرار گرفته است. البته با این توضیح که در پرداختن به این موارد هیچ حد و مرز شرعی مخدوش نشده است».
در بخشی از این رمان میخوانیم:
زن کنار پارمیدا نشست و گفت: دست رو دلم نذار که خاک عالم بر سرم شد. پول جهیزیه دود شد رفت هوا!
پارمیدا که تازه از سفر رامسر برگشته بود گفت: پس این دود غلیظی که تو رامسر هم دیده می‌شد به خاطر سوختن پول جهیزیه تو بود؟!
زن گفت: فردینه گور به گور شده دعوا کرد زد چند نفری رو لت و پار کرد. پول جهیزیه هم رفت برای دیه اون نامسلمونا.
پارمیدا گفت: تو که سهام داری. چرا نمی‌فروشی؟
زن نگاهی به پارمیدا کرد و گفت: فقط مونده بود تو درباره فروش سهام منو راهنمایی کنی؟ اون سهام مال منه دلم هم نمی‌خواد بهش دست بزنم.
پارمیدا پرسید: زندگی مهم‌تره یا پول؟
زن گفت: البته که پول مهم‌تره. من دارم شوهر می‌کنم تا بتونم پول بیشتری خرج کنم والا اگر غیر از این بود می‌موندم خونه بابام
پارمیدا خندید و گفت: خب اینکه مساله‌ای نیست. برو کمیته امداد. تو همه شرایط دریافت جهیزیه رو داری
زن پرسید: یخچال AEG هم می‌دن؟
پارمیدا جرعه آخر چای داخل استکان را سر کشید و گفت: دوران نامزدی داره طولانی می‌شه. هر اتفاقی ممکنه بیفته. فقط کافیه نامزدت کمی درباره تو کنجکاوی کنه. اون موقع حتی حاضر می‌شه منو بگیره اما سراغ تو نیاد
زن گفت: اتفاق‌هایی هم افتاده. آقا فهمیده ما دو تا خط تلفن داریم...
این کتاب از سوی «نشر البرز» در نمایشگاه امسال عرضه شده و علاقمندان برای تهیه آن می توانند به سالن اصلی شبستان، راهرو 20، غرفه 29 مراجعه کنند.

خبر آنلاین 

15 اردیبهشت 1393

 

درباره رمان بدون تو غیرممکن بود
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تعداد صفحات: 1020صفحه
نوبت های چاپ: چاپ اول: اردیبهشت 1393
تلفن های مرکز فروش و پخش: 88405182 ـ 88417446 ـ 66562825-66562831

 
«بدون تو غیر ممکن بود» داستانی جذاب و مهیج است که به شیوه ای ساده و قابل فهم نوشته شده است.
داستان در فاصله سال های 1382 تا 1390 رخ می دهد. این قصه از یک کافی شاپ در خیابان گاندی تهران آغاز و به هتل های دبی می رسد و سپس تا شهر تورنتوی کانادا ادامه می یابد. شیراز، ورامین، آبادان، جزیره کیش، شهر مهران در استان ایلام،شهر مهاباد در استان آذربایجان غربی و بانه در استان کردستان مکان هایی است که داستان در آن رخ می دهد. شهر «نایروبی» در کشور افریقایی کنیا، مکه و مدینه و شهر تورنتوی کانادا هم دیگر مکان هایی است که قصه در آن روایت می شود. بخش مهمی از داستان هم در شهر «دبی» و محله های مختلف آن رخ می دهد.
داستان از جایی آغاز می شود که دختری زیبا، مغرور و زیاده خواه که در خانواده ای نابهنجار رشد کرده، در آستانه ازدواج با مردی متاهل و میانسال، ماموریت می یابد از طرف دختری جوان از پسری خواستگاری کند. این پسر در شرایطی قرار دارد که مادر و خواهرش نیز به دنبال یافتن همسری مناسب برای او و معرفی دخترانی مناسب به او هستند. پسر خود نیز به دختری علاقمند شده و قصد ازدواج با او را دارد. در چنین شرایطی آشنایی دختر مغرور با این پسر جوان باعث می شود هر دو آنها در تصمیم خود تجدید نظر کرده و تصمیمی عجیب و جوانانه برای ازدواج بگیرند. آنها معتقدند: «عشق چیزیه که در یک لحظه اتفاق می افته و یک عمر ادامه پیدا می کنه».
شخصیت دیگر این کتاب مردی 35 ساله به نام  یحیی حاذق است. او به همراه همسر و فرزندانش در شهر تورنتوی کانادا زندگی می کنند. یحیی سال ها قبل به صورت غیر قانونی از ایران خارج شده و در زمانی که داستان روایت می شود، سال هاست به عنوان یک مستند ساز و سازنده کلیپ برای خوانندگان مطرح موسیقی دنیا فعالیت می کند.
یحیی برای ساخت ویدئو کلیپ جدید یک خواننده زن مشهور عرب به دبی می رود. حضور او در دبی و قرار گرفتن در کنار این خواننده و مواجهه با برخی از افرادی که در زندگی پُرماجرای گذشته وی نقش داشته اند؛
شرایطی را فراهم می آورد تا هم میزان وفاداری یحیی نسبت به کشوری که سال ها قبل آن را ترک کرده سنجیده شود و هم میزان پای بندی او به همسرش مشخص شود. همسری که سال هاست با مشکلات مختلف زندگی او دست و پنجه نرم کرده و با شرایط خاص زندگی او کنار آمده است.
نویسنده در بخش های مختلف کتاب به ترسیم یک خانواده نابهنجار و تاثیر آن بر زندگی فرزندان این خانواده و دیگر افراد می پردازد. توجه به مسائل اجتماعی ویژگی مهم این داستان است. در این کتاب هم مانند اثر قبلی نویسنده ـ هیچ وقت نامزد نبودیم ـ برخی وقایع مهم و مرتبط با داستان مورد اشاره قرار گرفته است. مزاحمت تلفنی پیش از فراگیر شدن کالر آی دی ها، بازنمایی برخی مسائل نوستالوژیک دهه هشتاد همچون: وبلاگ نویسی، ترانه های خاطره انگیز مانند محسن چاوشی و محسن یگانه، وام ازدواج دکتر احمدی نژاد، زلزله بم، مهاجرت ایرانی ها به خارج از کشور و... تنها توصیف کوتاهی از این کتاب است.